کاشی و سرامیک کف چیست؟

کاشی های سرامیکی کف بیشتر از خاک رس، با افزودن ماسه و سایر مواد معدنی طبیعی ساخته می شوند. هزاران سال است که از آنها برای کفپوش های داخلی و خارجی استفاده می شود. آنها می توانند کاشی لعابدار یا بدون لعاب باشند.

ماربل Marbell - تک گل کاشی مدل کارشده - کاشی الوند - کاشیران

کاشی و سرامیک کف چگونه ساخته می شود؟
ابتدا خاک رس به شکل دلخواه در می آید. بعد رنگی می شود. سپس آن را در یک کوره در دمای بسیار گرم که بین 1000 درجه سانتیگراد تا 1250 درجه سانتیگراد (1832 درجه – 2282 درجه فارنهایت) متغیر است پخته می شود. کاشی های سرامیکی لعاب دار و سنگ چینی نیاز به پخت دوم دارند.

کاشی های کف چینی چیست؟ چگونه ساخته می شوند؟
کاشی های کف و آجر کف چینی از نوعی سرامیک متشکل از خاک رس چینی ریزدانه و مواد معدنی ساخته می شوند. آنها شکل می گیرند و سپس در دمای بسیار بالا شلیک می شوند. با انجام این کار، آنها بسیار جامد و مقاوم در برابر رطوبت می شوند. میزان جذب آب آنها زیر 0.5 درصد است.

کاشی چینی چه تفاوتی با کاشی و سرامیک دارد؟
کاشی و سرامیک،سنگ مرمریت به هر نوع کاشی رسی گفته می شود که در کوره پخته می شود. کاشی چینی نوع خاصی از کاشی و سرامیک است. از خاک رس چینی ساخته شده و در دمای بسیار بالا پخته می شود. این کاشی بسیار متراکم است و عملاً آب را جذب نمی کند. پرسلن سخت ترین و قوی ترین کاشی تجاری موجود است. میانگین امتیاز PEI پرسلن 5 است. سرامیک غیر چینی از انواع خاک رس قرمز و سفید ساخته می شود. نیازی به پخت در دمای بالا نیست و مانند چینی بادوام یا مقاوم در برابر رطوبت نیست. میانگین محدوده PEI کاشی های غیر چینی 0-3./p> است.

کاشی و سرامیک لاکچری | لیست قیمت کاشی و سرامیک لاکچری | پخش کاشی و سرامیک - کاشی خلیج

رتبه بندی کاشی و سرامیک PEI چیست؟
PEI (موسسه مینای چینی) از سیستم درجه بندی 0-5 برای مقاومت سایشی کاشی سرامیک استفاده می کند:

PEI 0 = مقاومت در برابر سایش بسیار کم. برای دیوارها و مناطق با ترافیک بسیار سبک توصیه می شود.
PEI 1 = مقداری مقاومت در برابر سایش. برای دیوارها و ترافیک بسیار سبک توصیه می شود
PEI 2 = برای مناطق کم تردد که در آن کفش های با کف نرم پوشیده می شود، توصیه می شود.
PEI 3 = برای مناطق با ترافیک متوسط ​​توصیه می شود. کاشی‌هایی با این رتبه‌بندی معمولاً برای راه رفتن با کفش مناسب هستند، اما برای اتاق‌هایی با دسترسی بیرونی توصیه نمی‌شوند.
PEI 4 = برای مناطق با ترافیک سنگین توصیه می شود. برای مناطق با ترافیک متوسط ​​توصیه می شود.
PEI 5 = برای مناطق با ترافیک سنگین توصیه می شود. این نوع کاشی بادوام ترین است.

Corporate Floors U.S.A رتبه بندی مناسب را برای برنامه شما توصیه می کند.

مزایای کفپوش کاشی و سرامیک چیست؟
کفپوش کاشی و سرامیک با چسب آجر پودری چندین مزیت دارد. این است:

بادوام – سالها و سالها دوام می آورد.
زیبا و دل انگیز
مقاومت در برابر رطوبت و لکه
بهداشتی- مقاوم در برابر باکتری ها و آلرژن ها
مقاوم در برابر سایش و دمای بالا
تمیز کردن و نگهداری آسان
در انتخابی باورنکردنی از اشکال، طرح ها، اندازه ها و رنگ ها موجود است
تقریباً در هر مکانی قابل نصب است

معایب کف کاشی و سرامیک چیست؟
کاشی های سرامیکی می توانند گرم یا سرد باشند. آنها سفت و سخت هستند و به سختی می توان برای ساعت های طولانی روی آنها ایستاد. هنگام خیس شدن، به خصوص کاشی های لعابدار، ممکن است لغزنده شوند. با وجود استحکام، کف کاشی و سرامیک در صورت عدم نصب صحیح یا تحت فشار کافی ممکن است ترک بخورد یا تراشه کند.

تفاوت بین کاشی های سنگی و سرامیک چیست؟
سنگ یک ماده طبیعی با زیبایی ذاتی است. سطح سنگ متنوع است. کاشی و سرامیک و سنگ سیلیس محصولات تولیدی هستند که سطح یکنواخت تری را ارائه می دهند. کفپوش سنگی نیاز به تمیز کردن عمیق حرفه ای دوره ای دارد در حالی که تمیز کردن کاشی و سرامیک نسبتاً آسان است. سنگ متخلخل است و آن را مستعد لک شدن می کند و سنگ معمولاً بسیار گرانتر از کاشی و سرامیک است.

چه رنگ‌ها و طرح‌های کف کاشی موجود است؟
گزینه های کفپوش کاشی فقط با تخیل شما محدود می شود. آنها را می توان در طیف گسترده ای از رنگ ها، شکل ها، اندازه ها و طرح ها تولید کرد. سبک های موجود از معاصر تا سنتی، از ظاهر روستایی تا ظاهری با تکنولوژی بالا را شامل می شود. کف کاشی و سرامیک را می توان شبیه به مواد طبیعی مانند چوب یا سنگ ساخت.

روجا تجارت آذرستانDune کاشی و سرامیک محصول اسپانیا

کاشی های کف لعاب دار و بدون لعاب چگونه متفاوت هستند؟
این کاشی سرامیک طوسی سفید طلایی کف بدون لعاب همگن هستند، جایی که رنگ در سراسر آن پخش می شود. این می تواند رنگ طبیعی از خاک رس یا سایر مواد معدنی باشد یا می تواند قبل از تشکیل و پختن کاشی ها به مخلوط اضافه شود. از آنجایی که رنگ در کل کاشی گسترش می یابد، این کاشی ها برای مناطق پر رفت و آمد ایده آل هستند زیرا به راحتی سایش را نشان نمی دهند.

کاشی‌های کف لعاب‌دار مانند کاشی‌های بدون لعاب با روکش شیشه‌ای پخته شده هستند. این پرداخت نیاز به پخت دوم دارد و ممکن است رنگ، بافت یا طرحی را در خود داشته باشد (این کار در کاشی بدون لعاب امکان پذیر نیست.) لعاب به محافظت در برابر لکه، کثیفی و کثیفی کمک می کند، و کاشی های لعاب دار راحت تر تمیز می شوند، اما همچنین می تواند باعث شود سطح لغزنده تر است، به خصوص زمانی که مرطوب است.

میانگین طول عمر کفپوش کاشی چقدر است؟
کف کاشی و سرامیک با نصب و نگهداری مناسب می تواند یک عمر ماندگار باشد. کاشی بدون لعاب نسبت به کاشی لعاب دار سایش کمتری نشان می دهد و در مناطق پرتردد بیشتر دوام می آورد. کاشی چینی بیشترین ماندگاری را دارد.

در کجا می توان کف کاشی را نصب کرد؟
تطبیق پذیری یکی از دارایی های بزرگ کف کاشی و سرامیک و سنگ اسلب است. زیرا آنها به خوبی می ایستند تا رطوبت، و یخ زدگی، آنها را می توان در داخل و خارج از منزل، در سطح، بالاتر یا پایین تر از درجه نصب کرد. کاشی‌های سرامیکی در مناطق پرکاربرد مانند آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و ورودی‌ها به سختی کار می‌کنند. سطح سخت و بادوام آنها در برابر ترافیک و ریخت و پاش مقاوم است. برای یافتن کفپوش کاشی و سرامیک مناسب برای نیاز شما به رتبه بندی PEI مراجعه کنید.

کفپوش کاشی چگونه نصب می شود؟
در اغلب موارد، کاشی کف را با استفاده از چسب یا ملات بر روی بستر چسبانده و سپس درزها را با دوغاب پر می کنند. پیشرفت هایی در نصب کف کاشی صورت گرفته است و برخی از تولیدکنندگان کاشی های کف را با کلیک یا چسباندن به یکدیگر ارائه می دهند.

چگونه دوغاب مناسب را برای کف کاشی انتخاب کنم؟
رنگی که برای دوغاب انتخاب می کنید به طور ایده آل با رنگ کاشی کف هماهنگ است. می‌توانید رنگ کاشی کف را با سایه روشن‌تر یا تیره‌تر تنظیم کنید یا می‌توانید تا حد ممکن با کاشی هماهنگ کنید. دستیابی به تطابق دقیق بین کاشی کف و رنگ دوغاب دشوار است زیرا رنگ دوغاب در هر نصب به دلیل عوامل محیطی کمی متفاوت است.

آیا تغییراتی در کاشی های کف در همان جعبه وجود خواهد داشت؟
آره. ساخت کاشی طلایی مشکی کف تا حدی تحمل را امکان پذیر می کند. تغییرات ظریف در رنگ، بافت یا نشانه‌ها نه تنها اجتناب‌ناپذیر هستند، بلکه مطلوب هستند، زیرا به گرمای طبیعی می‌افزایند و به ترکیب شدن هر گونه نشانه‌گذاری در آینده کمک می‌کنند.

چه زود می توان به تردد در یک کف کاشی جدید اجازه داد؟
چسب مورد استفاده نیاز به زمان کافی برای خشک شدن دارد. در حالی که در حال راه اندازی است، نباید روی کف کاشی راه بروید. زمان لازم برای خشک کردن از محصولی به محصول دیگر متفاوت است. کاشی کاری و توصیه های سازنده باید رعایت شود.

چگونه باید کف کاشی را تمیز و نگهداری کنیم؟
نگهداری از کف کاشی گرانیت آسان است، معمولا فقط نیاز به تمیز کردن دارد. به صورت دوره ای جارو یا جارو برقی بزنید. از یک پارچه یا اسفنج مرطوب برای تمیز کردن مواد ریخته شده استفاده کنید. در صورت لزوم، با محلول توصیه شده توسط سازنده خود تمیز کنید. تشک های کنار ورودی های بیرونی برای به دام انداختن خاک و زباله بسیار عالی هستند. اگر خطوط دوغاب سفید یا سبک کثیف شدند، برای بهترین راه برای بازیابی آنها با کاشی ورک یا سازنده مشورت کنید.

آیا می توانیم کف کاشی و سرامیک را واکس بزنیم یا دوباره پرداخت کنیم؟
خیر. کف کاشی و سرامیک و سنگ مرمر بدون اپیلاسیون یا صاف کردن ظاهر و عملکرد بهتری دارد. برای حفظ زیبایی اصلی، معمولاً یک تمیز کردن ساده کافی است.

قیمت کاشی و سرامیک لاکچری | مرکز پخش کاشی و سرامیک | فروش کاشی و سرامیک لاکچری - کاشی خلیج